soort
Het Indiaas gevlekt dwerghert
indian spotted chevrotain - moschiola indica
De Indiaas gevlekt dwerghert is een hoefdier uit het geslacht van de gevlekte dwergherten. Het komt voor in India tussen de Thar-woestijn en en West-Bengalen en mogelijk ook in de laaglanden van Nepal. Ze worden 55 tot 60 centimeter groot en wegen tot 3 kilogram. Ze hebben vrij lange achterpoten, een brede schedel en een brede snuit. De vacht is donkerbruin en heeft strepen en witte vlekken.

De soort leeft in natte en droge bossen, bergbossen, struikgewassen van olifantsgras, heuvels en vlaktes tot een hoogte van 1850 meter. Ze zijn vaak te vinden in de buurt van wateren en leven meer in de schaduw. Ze leven alleen of in paren en voeden zich met fruit en kruiden. De dieren brengen de dag door tussen de bladeren waar ze goed gecamoufleerd zijn door hun vacht, in boomholten van stammen of verborgen tussen rotsen.
Ze zijn makkelijke prooien voor luipaarden, rode honden en marters. Tijgers en goudjakhalzen jagen zelden op deze soort. In Nepal is de soort nu zeer bedreigd, maar in India is het een populair wild dier en wordt het door mensen bejaagd met jachthonden of vallen. Op veel plaatsen wordt het verkocht als dagelijks vlees om te eten.



foto’s : bernard dupont,

